Co je dobré vědět

OKNA

Při volbě oken hrají důležitou roli estetické i funkční vlastnosti. Při pořizování nových oken zákazník stojí před výběrem materiálu, ze kterého jsou okna vyrobena. Vybrat si můžete mezi plastovými, dřevěnými a hliníkovými. Zkusíme si na třech základních bodech níže přiblížit výhody a nevýhody těchto tří materiálů.

1. TEPELNÉ VLASTNOSTI- z hlediska úniku tepla okna dřevěná předčí ta plastová a hliníková. Ovšem platí, že plastová okna musí být správně vyrobena, aby měla požadující tepelně izolační vlastnosti a stavební hloubka rámu by měla být min. 70 až 80 mm. Hliníková okna nedosahují v tomto ohledu takových kvalit jako plastová či dřevěná okna.

2. FINANCE- nejnižší náklady jsou u plastových oken. Je to dáno možností automatizace výroby. Hliníková i dřevěná okna budou o desítky procent dražší. I zde však platí, že okna musí být kvalitně vyrobená, jinak se nám pěkně prodraží (nekvalitní výrobky u nás nehrozí)- ať už na poplatcích na vytápění nebo nutnou výměnou za nová. Proto je nutné kupovat kvalitně vyrobená okna- firma YouRak tuto kvalitu zaručuje.

3. ÚDRŽBA- u plastových a hliníkových oken je minimální. Naopak dřevěná okna bez péče minimilně jednou ročně příliš dlouho nevydrží. Vítězí zde plastová a hliníková okna.

SHRNUTÍ

Z výsledku vyplývá, že ve volbě designu vítězí okna dřevěná a hliníková, zatímco okna plastová jsou spíše volbou racionální. Mají jak nižší pořizovací náklady, tak i malou nutnost údržby a stojí si dobře z tepelně- izolačního hlediska. Každý zákazník si už individuálně vybere to, co bude pro něj nejlepší volbou a co od svých nových oken očekává.

 

 CO DĚLAT, KDYŽ SE MI ROSÍ OKNA?

Problematika rosících se skel je obvyklá v zimních měsících, kdy teploty venku jsou nižší, než teploty v domě.

K rosení může docházet z vnitřní i vnější strany skla.

V případě rosení vnitřní strany skla se v drtivé většině případů jedná o nedostatečnou výměnu vzduchu v místnosti. Vlhkost se sráží v tzv. rosném bodě skla, který je ovlivněn řadou faktorů, jako např. umístění radiátoru, na aktuální teplotě a vlhkosti vzduchu, apod.

K rosení skel z venkovní strany dochází především na oknech otočených na východ, kdy je sklo k ránu studené a východem slunce dochází k jeho rychlému zahřátí a tedy i kondenzaci. Jedná se o běžný fyzikální jev.

 

Tip 1: Naučte se správně větrat!

Nejsnazším řešením této problematiky je nezbytné důkladné větrání do průvanu, a to minimálně 2x denně po dobu minimálně pěti minut. Mikroventilace či výklopná ventilace zde není efektivní.

Tip 2: Odstraňte překážky!

Záclony, žaluzie, parapet, květiny – že k oknu patří? Ano, ale někdy mohou být i příčinou jeho rosení. 

Pokud se vám tedy okna rosí, zkontrolujte jejich okolí, zda zde není nějaká překážka, která by nepustila teplo ke sklu.

 

Můžů věřít profilům dováženým z Německa?

ANO. Profily GEALAN a HEROAL mají dlouholetou tradici ověřenou tisíci zákazníky. Proto s těmito dodavateli spolupracujeme již několik let.

 

GEALAN

Koncern firem GEALAN pokládá důvěryhodnost, spolehlivost a solidní hospodárné myšlení a jednání za ústřední hodnoty, které umožňují úspěch na mezinárodních trzích. Tyto hodnoty, jakož i otevřená komunikace a informovanost vytvářejí základ pro spolupráci s našimi partnery (společností Yourak) se vzájemnou důvěrou.

Profilové systémy GEALAN nabízí velký výběr rámů i křídel, zajišťujících skvělou teplenou izolaci a zvyšujících pevnost rohových svárů. Zároveň výrazně prodlužují životnost oken.

Proč zrovna GEALAN?

- nabízí velký výběr rámů i křídel

- zajišťují skvělou tepelnou izolaci a zvyšují pevnost rohových svárů

- prodloužují životnost oken

- spojují komfort, design, funkčnost a stabilitu

 

HEROAL

Hliníkový profilový systém Heroal se hodí pro všechny druhy staveb- od velkých průmyslových a administrativních budov, přes rodinné domky, zastřešení vchodů, prosklená závětří, světlíky až po zimní zahrady.

Splňuje přísné požadavky:

- vzhled

- povrchová úprava

- ochrana proti úniku tepla

- ochrana proti hluku

- statika a funkčnost

- zabezpečení proti vloupání

Architekti a stavitelé kladou velký důraz na vysoce kvalitní povrch, který nepodléhá vlivu času. Heroal vyvinul ve spolupráci s výrobci práškových barev a producenty lakovacích linek speciální povrchovou úpravu hwr, která odpovídá standardnímu období minimálně deset let ve středoevropském klimatu.


obrazek1

 

DVEŘE

Vstupní dveře představují samostatnou kapitolu, protože patří v domácnosti k nejvíce namáhanýcm. Proto zákazník požaduje dobré izolační vlastnosti (hluk, teplo), odolnost proti otěru, ochranu před požárem....to všechno Vám můžeme nabídnout.

Případné prosklení může interiéru výrazně "odlehčit" a projasnit prostředí. Na trhu je spousta variant od nejvíce propustných skel až po matná. Z hlediska bezpečnosti se doporučuje dveře osazovat bezpečnostním sklem.

Dveře si každý zákazních vybere podle individuálních potřeb.

kontaktujte nás
+420 608 982 737

prohlédněte si reference